Yılbaşı Gecesi İçin 5 Film Önerisi

Eminim ki hepimiz yılbaşında izleyebileceğiniz 5 film önerisi diye bir liste yapsak bu listenin içerisinde 5 filmden fazlası olacaktır. Ama sizler için 5 tanesini derledik ve güzel bir yazı oluşturduk. Özellikle yılbaşı gecesi için banko keyif alarak izleyebileceğiniz film arıyorsanız ve seçim konusunda kararsız kalırsanız eski filmlere mutlaka bir göz atmalısınız.

#1 Titanic “Titanik” (1997)

Titanik, bir nesli hüngür hüngür ağlatan efsanevi film olan Titanik. Batmaz denilen gemide yaşanan zengin kız , fakir oğlan konulu klasik aşk filmi. Oyuncu kalitesi ve senaryosu ile gerçekten muhteşem bir film olduğu konusunda herkes hemfikirdir. Jack karakterine hayat veren efsane oyuncu DiCaprio ve Kate Winslet’in muhteşem oyunculuğu izleyeceksiniz. Hala izlemediyseniz bence pijamalarınızı ve kağıt mendilinizi hazırlayıp bu klasik filmi kesinlikle izleyin.

#2 The Notebook “Defter” (2004)

The Notebook(Defter), Nicholas Sparks’ın 1996 tarihli aynı isimli romanından uyarlaması olan bir filmdir. Konu olarak 2. Dünya savaşına denk gelen ve sınıfsal farklılıklar yaşayan iki gencin aşkını konu almaktadır. Her şeye rağmen bir araya geleceklerine olan inançları acaba sonunda onları amaçlarına ulaştırıyor mu? Savaş ve Dramı bir araya getiren film klasikler arasında yerini almış durumda. Aşk konulu bir film arıyorsanız şans vermek isteyeceğiniz filmler arasında ilk sıraları alabilir.

#3 The Shawshank Redemption “Esaretin Bedeli” (1994)

Esaretin Bedeli, Andy ve Red isimli iki mahkûmun parmaklıklar ardında kurdukları dünyayı konu alan bir filmdir. Andy, aslında genç ve başarılı bir bankerdir. Kendisini aldatan karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan yargılanır ve müebbet hapis cezası alır. Shawsank Hapishanesi'nde dayak, işkence, tecavüz, her türlü durum yaşanmaktadır fakat Andy her şeye rağmen hayatla bağını koparmamıştır ve iyimserdir. Bu tutumu etrafındakileri de etkiler. Andy umutlu bakış açısıyla çevresindeki tüm mahkumları, parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy'nin bu çabalarına ortak olan arkadaşı da Red’dir. Bir Stephen King uyarlaması olan bu filmin başrolünde Morgan Freeman ve Tim Robbins yer alıyor. Film, 1995'te, aralarında en iyi film adaylığı da olmak üzere tam 7 dalda Oscar'a aday gösterildi. İzlediğinize asla pişman olmayacağınız bir film.

#4 The Godfather “Baba” (1972)

The Godfather (Baba), bir İtalyan mafya ailesinin efsanevi öyküsünü konu alan bir film. Don Corleone’nin kızı Connie’nin düğününde, ailenin en küçük oğlu olan Michael babasıyla barışır. Bir suikast girişimi sonucunda Don artık işleri yönetemeyecek duruma gelir. Durum böyle olunca ailenin başına Michael ve ağabeyi Sonny geçer. Danışmanları Tom Hagen’in de yardımlarıyla diğer ailelere savaş açan Corleone ailesi, eski moda yöntemleri de değiştirmeye başlar. Yapılan araştırmalar sonucu Türkiye'de en fazla izlenen ve satılan film olma özelliği de taşıyor, sizin de şans vermeniz için büyük bir sebep olduğunu düşünüyorum.

#5 Inception “Başlangıç” (2010)

Leonardo DiCaprio bu yapımda, çok yetenekli bir hırsız olan "Dom Cobb" ile karşımızda. Uzmanlık alanı, zihnin en karanlık ve savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb'un bu nadir görülen yeteneği, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu haline getirmiştir. Aynı zamanda bu durum onu bir kaçak haline getirmiş ve sevdiği her şeyi kaybetmeye başlamıştır. Cobb'a içinde olduğu durumdan kurtulmasını imkan veren fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş yapmasını isterler ama tabi eğer imkansız 'başlangıç'ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındakilerin bu işteki görevi bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Acaba başarabilecekler mi? Heyecan dolu bir film izlemek istiyorsanız iyi bir seçenek olacaktır.

Cam Tavan Sendromu?

Zihninizi Açacak 20 Farklı Özlü Söz