Ses kayıtlarınızı metin formuna dönüştürün

Nitelikli araştırmalar yapanlar, makaleler yazanlar bilirler, ses kayıtlarını yazıya dökmek oldukça zor bir iştir. Bu yazımızda ses kayıtlarınızı metin formuna dönüştürmek için kullanışlı sitelerden bahsedeceğiz.

#1 Google Docs

Elbette ilki Google Docs. Her telefonda bulunabileceği gibi bilgisayar ortamında da kullanarak, ses dosyalarınızı yazı formuna dönüştürmeniz çok kolay!

#2 Speech Texter

50'den fazla dil özelliği sunan bu site, kitapların, blog yazılarının, akademik makalelerin oluşturulabilmesine fırsat tanıyor! Metin formuna dönüştükten sonra da size download etme imkanını da tanıyor. Hem de tamamen ücretsiz olarak...

#3 Audext

Sesi metin formuna dönüştürmek için kullanışlı ve başarılı sitelerden birisi daha. Başarılı bir hizmet olmasının karşılığında size 30 dakikalık ücretsiz kullanım hakkı sunuyor. Fiyatını ödeyerek devamlı halde kullanabiliyorsunuz.

#4 Dictation.io

Olağanüstü dil seçenekleri sunan bu site, aynı zamanda bir defter görüntüsüyle hoş bir görüntüyü yakalamış. Kopyala, yapıştır, kaydet gibi özelliklere de sahip.

#5 Sonix.ai

Sonix bünyesinde 40 dil barındırıyor ve bunların arasında Türkçe de mevcut. Çok başarılı olduğunu söyleyemem ancak birçok kelime mevcut. Aynı zamanda 30 dakika ücretsiz kullanım sonrasında ücret talep ediyor!

#6 Speechnotes.co

Bu sitemiz ise dönüştürdüğü metni tarihlendirme, yazdırma, noktalama işaretlerine uyarlama gibi birçok özelliğe sahip. Ses kayıtlarının yanı sıra Youtube videolarını da metne dökme özelliğine sahip.

#7 Vicedocs

Ses kaydı, röportaj, toplantı ve videolara alt yazı ekleme gibi özellikler sunuyor. Deneme sürümü 15 dakika ile sınırlı sonrası ücrete tabi.

şırdancı bedo

Şırdancı Bedo İsyanı

Evde oturmaktan sıkılanlara ücretsiz kültürel gezi imkanı