Pavyon Müdavimi Şehir Plancılar

pavyon

Merhaba arkadaşlar. Bu içeriğimizde işlenecek olan konu Pavyonlar. Yok yok, ışıldayan gözlerinizin parıltılarını azıcık kısın. Konu pavyon müdavimi olduğunu düşündüğüm şehir plancılar. Şimdi hep birlikte bir şehir hayal edelim. Her kondurulan binaya, parka, objeye hatta heykelden keçilere bile ışıklandırma eklenmiş olsun. Vazgeçtim hayal ederek kendimizi aydınlığa boğmaya gerek yok. Direkt olarak görsellerle izah edelim konuyu. Konuk ettiğimiz şehir Ankara.

Işık, zaman zaman kendi evlerimizde dahi farklı bir ambiyans yaratabilmek adına üzerinde çalışmalar yaptığımız bir şey ama bunu evlerimizden çıkartıp bütün bir şehre yaymaya çalıştığımız zaman göz yorucu bir hal alabiliyor. Size Ankara ilimizden bu tarz örnekler sunmak istiyorum. Ankara ile ilgili bir tespit var ve buna siz de hak vereceksiniz.

“Ankara bol ışıklı bir pavyon!”

#1 Fışkiye

Fışkiye

Bu önemli bir fışkiye olmalı. Editörlerimizden, İ. Melih Gökçek'in fışkiyesi olduğuna dair yorumlar da var. Kimin fışkiyesi bilmiyoruz ama önemli bir fışkiye olduğu gerçeğini değiştirmiyor kime ait olduğu. Yoksa bir fışkiyeye neden biri ışık koysun?

#3 Morlar, sarılar, yeşiller…

Mamak

Yeşilin yeşil olduğunu belirtmek için koymuyorlardır umarım o yeşil ışıkları. Çünkü çimenin çimen, ağacın ağaç olduğunu ayırt edebilecek kadarızdır diye düşünüyorum. O kadarızdır, değil mi (?!)

#4 Mamak

Mamak

Her şeyi anlamak isterim ama camiyi anlamak istemem. Her yanını neden nurladınız arkadaşlar mantıklı bir açıklamanız var mı?

#5 Gençlik Parkı

Gençlik Parkı ve Tren Garı

Şehrin tamamı gençlik parkı gibi zaten lunapark bayağı kamufle olmuş. Görselin sağ tarafında bulunan yatay kırmızı çizgilerin bulunduğu yer ise bir lunapark oyuncağına değil, tren garı!

#7 Gök Bilim Merkezi

Mamak Park Ve Bahçeler

Uzaya uçuramadığımız her şeyin öcünü almış gibiyiz bu Gök Bilim Merkezi çalışmamızda. 

İstanbul Sözleşmesi

İstanbul sözleşmesi kaldırıldı! Peki şimdi ne olacak?

yazar olmak

Yazar olmak ister misin?