KORKUDAN AĞLAMANIZA NEDEN OLACAK 5 FİLM

Korku filmleri çoğu insanın ilgisini çeker ancak siz bu filmleri daha önce duymamış veya görmemiş olabilirsiniz. Korkudan gerçekten ağlamak isteyebileceğiniz ve etkisinden uzun süre çıkamayacağınız bu filmler adeta görsel bir şölen sunmakta. Eğer korku filmleri gönlünüzde ayrı bir yere sahipse bu filmleri seveceğinizden ve tavsiye edeceğinizden şüpheniz olmasın. Sizi başka dünyalara götürecek olan bu filmlere dilerseniz beraber göz atalım.

#1 SİNİSTER (LANET)

Başrolünde Ethan Hawke olan 2012 yapımı bu korku filminde suç yazarı Ellison Oswalt’ın ailesini bir iblisin kucağına götürmesiyle her şey başlamakta. Başrolümüzün tavan arasında bulduğu cinayet itirafı minvalinde olan video kasetlerde yazarımıza ”Ben neyin içine düştüm” , dedirtecek cinstendir. Yüksek bir gerilim içinde geçen film sonuyla da aklınızdan çıkmayacak türden. Yönetmen koltuğunda Scott Derrickson olan filmin IMDb puanı ie 6.8/10’dur.

#2 LİGHTS OUT (IŞIKLAR SÖNÜNCE)

Anneleri bir iblisle bağlantılı olan iki kardeşin yaşam mücadelesini anlatan korku filmi 2016 ABD yapımı. Filmde Rebecca karakterine can veren Teresa Palmer’ı başrolde görüyoruz. Bir abladan ziyade anne rolüne soyunan Rebecca’nın kardeşini ve kendisini kurtarma mücadelesi doğrusu izlemeye değer. Yönetmeni David F. Sanberg olan filmin IMDb puanı ise 6.3/10’dur.

#3 THE CONJURİNG (KORKU SEANSI ÜÇLEMESİ)

Gerçek hikayelerden uyarlanan bu üçlemede paranormal olayları araştıran Ed ve Lorraine Warren çiftinin dünyasına konuk oluyoruz. Üç filmde farklı olay anlatılmakta ve her film kendi içinde bir numara. Bazı insanların pekte güvenmediği çiftimiz üç filmde de insanlara yardım etmek için yola düşmekten ve canlarını ortaya koymaktan çekinmiyorlar. Filmin yönetmen koltuğunda başarılı isim James Wan oturmakta. Üçlemenin IMDb puanları ise sırasıyla 7.5/10, 7.3/10 ve 6.3/10’dur.

#4 HEREDİTARY (AYİN)

2018 yapımı bu film için gizemli olaylar silsilesi demek yanlış olmaz. Bu filmimizde de yine yaşanmış bir olaydan esinlenilmiştir. Filmdeki olaylar ise büyükanne Ellen’in ölmesiyle başlar. Bu olaydan sonra Graham ailesinin başına trajedik ve bir o kadar da ürkütücü olaylar gelir. yönetmenliğini Ari Aster’in yaptığı filmin IMDb puanı 7.3/10’dur.

#5 NUN (DEHŞETİN YÜZÜ)

American Horror Story’den tanıyor olabileceğiniz Taissa Farmiga’nın başrolünü üstlendiği filmde her şey Romanya’da bir rahibenin intihar etmesiyle başlıyor. Korku seansı filminde de karşımıza çıkan rahibe kılığındaki iblisin üzerine yoğunlaşan filmin tüylerinizi diken diken etmesi olasılığı oldukça yüksek. Rahibe Irene olarak filmde büyük bir yere sahip olan Taissa Farmiga’nın bu iblisle nasıl yüz yüze geldiğine tanık olacaksınız. Filmin yönetmeni Corin Hardy ve IMDb puanı ise 5.3/10’dur.

Sevgi, Kayıp ve Duyusal Hafıza

Süfrajet Hareketi: Kadınların Oy Hakkı İçin Savaşı