Gençleştiren Gülümseme ve ‘Peki’ Kullanım Alanları

Gülümsemek ve onaylamak, hatta biraz umursamamak tutumlarının kişiyi gençleştirdiğini ve akıl sağlığını olumlu yönde etkilediğini söylesem, kim aksini nasıl ispat edebilir?

Edemez… O yüzden çok önemli bilgiler vereceğim şimdi…

Tam anlamıyla pasif agresif, karşımdakini sessizce çıldırtmak istediğim durumlarda çok sık kullandığım bir kelimedir,

 PEKİ.

Böyle usul usul, sessiz sessiz, ‘hadi kabul ettim say, sen öyle san, iç dünyamda sana nanik yapıyorum’ anlamlarına gelir benim için. Tabi bunu yalnızca ben biliyorum. Ve bence bilinirlik açısından yeterli.

Çok ileri düzey bir saldırımda;

GÜLÜMSEMEK.

Ama böyle cildimize pürüzsüzlük kazandıran, bir anda insanı gençleştiren, hani derler ya gülmek ömür uzatır, gençleştirir, diye.

    İşte o; ‘Küfür Etkili Gülümsemek’.

Kimse açık açık söyleyemedi ama ben söyleyeyim. Bu duruma bir netlik kazandırayım.Yıllardır hunharca kim olduğunu bile bilmediğimiz isimsiz kahramanlar İsviçreli Bilim Adamlarının tavsiyesine açıklık getireyim;

Bir insanın söver tarzda, hafif küfür etkili bir gülmsemesi olursa ve bunu sık sık kullanırsa evet gençleşir ve ömrü uzar, cildi pürüzsüz bir görünüm kazanır. Hacimli saçları, dolgun kirpikleri olur. Çünkü o insan artık olmuştur. Sadece kendisinin anladığı bir durumu karşısındakine bile anlatmaya, herhangi bir polemiğe dahi girmeden olaylarla ve kişilerle mücadele etme yeteneği kazanmış demektir. Hemde sadece gülümseyerek. Tebrikler bu insana, bu insan yaşlanır mı hiç? Tabi hayatımızın her alanında olduğu gibi dengenin önemi burada da çok önemli. Bakın burası önemli. Denge. Bulaşıkları elde yıkarken bulaşık sepetine dizilen durulanmış bardaklar ve tabakların yerleşimi kadar önemli denge.

Şimdi konuyu bağlamak gerekirse, gerekli bence. İstemediğimiz bir durumla karşı karşıyayız ama bu durum başımıza gelecek yani ön görebiliyoruz, engel olamıyoruz bu istemediğimiz durumu yaşayacağız diyelim.

Ne yapıyoruz;

*Kısa ve net bir ‘Peki’.

*Ardından (üzerine çalışılmış olmasını tavsiye ediyorum) Küfür etkili ve kişiye özel yarım bir gülümseme.

*Ve hemen gülümseme daha tamamlanmadan,çok hafif bir baş sallayış.(amaan, nelerle uğraşıyoruz, seviyen çok düşük güzelim anlamlarına gelen bir baş sallayış)

*Bu madde zorunlu değil ama isteyenler belli belirsiz bir göz devirme ekleyebilir, sırıtmaz.

Umarım bu bilgiler faydalı ve yararlı olmuştur. Kendimize gelelim, herkesle uğraşamayız, kim bu herkes?

Siz kimsiniz ulan ?

5S Kuralı Nedir ? 5S Kuralı Ne İşe Yarar ?

Zeigarnik Etkisi: Yarım Kalan Şeyler Aklından Çıkmıyor Mu?