ETKİLİ SATIŞ İÇİN 5 YÖNTEM!

Etkili Satış İçin 5 Yöntem

Sosyal medyada çok kez karşılaştığımız ve aldandığımız satış stratejileri… İnternetten önce kafelerde ve butiklerde karşılaştığımız yöntemler şimdi çok daha güçlü. Bu stratejilerin kursları ve programları bile mevcut. En etkili olan 5 stratejiyle sizlerleyiz.

#1 GİRİŞİMCİ YÖNTEMİ

Pazarlarda gördüğünüz limoncuları unutun! Artık sokaklarda portakal sıkma makinaları var. Bu makinalar seyyar olarak geziyor ve sıktığı meyveyi sağ taraftaki gibi size teslim ediyor. Kısacası, elden satacağı limonu süsleyerek 50TL'den satışa sunuyor. Buna da girişimcilik diyoruz...

#2 UCUZ-ORTA-PAHALI

Bilinen en büyük kahve markaları bu strateji ile kendilerini dünyaya tanıtı. Hala başarıyla devam eden bu yöntemi kahve ve yemek firmaları çoğunlukla kıllanıyor. Hemen kendinizi bir kahve evinde düşünün ve genelde hangi boy bardak kullandığınızı hatırlayın.

#3 KARGO YÖNTEMİ

Sıfır veya ikinci el eşya satarken bu yöntem çoğunlukla kullanılıyor. 10 TL kar elde edebileceğiniz durumda kargoyu bedava göstererek, fiyatı da biraz yükselterek karınızı 20 TL'ye yükseltebilirisiniz. Bu şekilde kar elde edebilirsiniz. Evet edebilirsiniz...

#4 MARKA YÖNTEMİ

Markaysanız eğer stratejiye ihtiyacınız kalmıyor. Önümüze binlerce seçenek sunulsa da ''yılların markası ya'' dediğimiz birçok marka piyasada mevcut. Marka yöntemi başlı başına bir kural.

#5 BEDAVA

Bedava olmayan ama bedava gibi görünen bu yöntem kahve firmalarını tabii geride bırakıyor. Kahve firmaları da neymiş dedirten bu yöntem, yıllardır giyim mağazalarında uygulanıyor. Farkında olmadan kasa yanlarında bulunan küçük eşyaları alarak bu oyunun parçası oluyoruz aslında... Bu fikirlere yenik düşmemek elde değil fakat eğer satış yapıyorsanız bunları gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Kitap Nasıl Okunmaz?

Binlerce Yıldır Çürümemiş Cesetler