Elektrik, Su, Gıda Zamları ve Ramazan Bereket Ayı

Bir şekilde konuşulması yasak olan, konuşulduğunda düşman ilan edilebileceğin konular var ama neden fikrimizi beyan etmeyelim ki?

Bugün markette bir supriz yumurta 12 TL olmuş. 12 TL ?

Son 24 saatte gıdaya yine fahiş zamlar geldi… Bir bağ Kıvırcık 10 TL. Neden? Yurt dışından mi geldi? Yoksa düğünü mü var? Ne bu fiyat, altın mı takalım manava kıvırcık almak için?

TL’nin çokoprens karşısında bile engellenemeyen düşüşünü neden kimse konuşmuyor merak ediyorum. Bugün markette bu bahsi geçen supriz yumurtayı alırken utandım. Utandığım için çok üzüldüm. Çok acı.

Utanma sebebim, alamayanlara karşı utandım. Sanki orda birileri ekmek bile alamazken ben 12 TL’ye bu minicik şeyi alıyorum diye utandım. Belki birileri benim gibi çocuğunu mutlu etmek isterken, edemeyeceği için utandım…

Derdim,  maksadım supriz yumurta değil elbette. Bu sadece bir örnek.

Maalesef bir insanın düşünmeden sırf canı istediği için ya da sırf eve eli boş gelmemek için, hesap yapmadan, keyfi için alabileceği hiç birşey  Y O K!  Çok acı.

Zaruri ihtiyaçları kıt kanaat karşılama vakti resmen, o da karşılaşabilirse… Maalesef zaruri ihtiyaçlara bile tasarruf ediyoruz mecburen. Çünkü y o k !

Emeğin çok olduğu ama karşılığının yok olduğu bir dönem. Bir haber sitesinde gördüm, sarımsak tezgahı açan amcanın terazisine el konulmuş ve amca ağlıyor. Ya bunu kim yaşatıyor bu güzel ülkenin bu güzel insanlarına. Bu amca neden bu yaşta tezgahta sarımsak satıyor? Madem satıyor neden terazisine el konuluyor? Birileri bolluk bereket içinde gece vitamin bar içeceğini içip uyurken son 24 saatte gelen zamları neden kimse dert etmiyor? Maalesef yavaş yavaş öğretildi bu çaresizlik ve ülke vatandaşları olarak mağdur, kıt kanaat geçinip, sürekli çalışmak konfor alanımız oldu.

Yaradan bu güzel dünyayı sadece Sterlin, Euro, Dolar kazananlar için yaratmadı, neden bizim para birimimiz hiç birşey alamıyor? Yurt dışı hayali kurardık eskiden. Şimdi zincir market hayali kuruyoruz. Emeği geçen herkese tşk.

Biz insanlığımızdan utanmak istemiyoruz.

Biz zorlanıyoruz ama daha çok zorlananları düşünüyoruz, elimizde olan ne varsa, elimizden geldiğince paylaşmaya hazırız.

İhtiyacı olan, ihtiyacı olan bir tanıdığı olan, durumu yok, hali yok, çocuğu var okutamıyor v.b. her ne ise şu süreçte zor durumda olan birileri bu yazıyı okuyorsa eğer bul beni… Ne gerekiyorsa yapalım…

Hangi Pera Palas’ta Gece Yarısı Karakterisin?

Ücretsiz Cv Hazırlama Programları