Ders Çalışırken Ödül Kazandıran Uygulama

Cep telefonu uygulamaları bu dönemde çok revaçta olmaya başladı. Öyle ki oyunların yanında çeşitli uygulamalarla da kullanıcıların ilgilerini çekmeye ve onların hayatlarındaki diğer konularda da kendilerine bir yer edinmeye çalışıyorlar. Bu sefer oyun ve eğlence odaklı uygulamaların yanında öğrencilerin, sınava çalışanların ve  problemi yaşayanların sorunlarına çözüm olabilecek bir uygulama geliştirilmiş. “Focused Pupa” adında ki bu uygulama sayesinde hem ders çalışıyor ve çalıştığınız ders sonucunda da size verilen PupaCoinleri biriktirerek ödül mağazasından kendinize ücretsiz ödül satın alabiliyorsunuz. Bu uygulama o kadar sevimli ve o kadar çekici ki içeriği itibariyle de ders çalışma saatlerinizi eğlenceli bir aktiviteye getirebilir hem de motivasyonunuzun sonucunda da dersten aldığınız verimin yanında kendinize alabileceğiniz ücretsiz ödüllerle de kendinizi şımartabilirsiniz. Günümüz teknolojilerinin insan hayatında önemli bir rol kazanması sebebiyle bir yandan insanlar bir konuda odaklanma ve motivasyon düşüklüğü de yaşayabiliyorlar. Cep telefonlarına olan bağlılık daha doğrusu sosyal medya, onlıne oyun bağımlılığını gittikçe artmaya başladığı bu dönemde akademik hayat için çalışmak biraz daha zorlaşır haline geldi. Öyle ki çoğu öğrenci ders başına veyahut herhangi bir iş başına oturduğu zaman odaklanma sorunu yaşamakta hatta odaklanma süresi kısaldığından ötürü kendilerini yeniden ellerinde cep telefonu ile vakit geçirirken bulmaktadırlar. Bu sebeple gittikçe hayatımıza yer eden mobil cihazlara indirebileceğiniz bu uygulama sayesinde bu şikayetten bir nebze kurtulmak mümkün. Uygulamayı kullanan kişilerin yorumları gayet olumlu bir sonuç vermekle beraber uygulamayı kullanan çoğu kullanıcı ders çalışmayı artık eğlenceli bulduğunu söylemiştir. Gelin hep beraber Focused Pupa uygulamasına bir göz atalım.

#1 FOCUSED PUPA UYGULAMASI NEDİR?

Bu uygulanmanın odaklanma süresini arttırmak ve çalışma seanslarının daha verimli geçmesi adına tasarlanmış bir hikayesi var. Uygulamayı indirip girdiğiniz zaman odaklanma seansı başlangıcında size bir kelebek kozası verilir. İlk önce kişisel bilgilerinizi yani kaçıncı sınıf olduğunuz hazırlandığınız bir sınav varsa hangi sınava hazırlanıyorsunuz gibi bir takım soruların olduğu yeri doldurduktan sonra kendinize bir seans süresi ve bu süre boyunca da neye çalışacağınızı belirtmenizi rica eder. Ve odaklanma seansı başlangıcında da size bir kelebek kozası verilir. Seansınız başarılı bir şekilde ilerledikçe bu koza bir tırtıla dönüşmeye başlıyor. Bu kozanın başarılı bir şekilde kelebek olabilmesi için sizin odaklanma ekranında kalmanız ve belirttiğiniz süre içerisinde de seansı başarılı bir şekilde yürütmeniz gerekiyor. Eğer seans süresince ekrandan çıkarsanız ya da seansı belirttiğiniz süreden erken bir şekilde sona erdirirseniz seans başarısız sayılıyor ve kozanız kelebeğe dönüşmüyor. Ama seansı başarılı bir şekilde tamamladığınız zaman kozanız ilk önce tırtıla daha sonra da kelebeğe dönüşüyor ve ardından da uçuyor. Eğer çalışırken dinlendirici sesleri dinlemeyi seven biriyseniz de uygulamada yer alan beyaz ses adı verilen bir takım sesler ekleyip seansınızı bir kafe ortamında, bir kamp ateşi, bir dalga, bir yağmur gibi pek çok dinlendirici seslerin yer aldığı arka plan sesleri ile seansınızı daha zevkli hale getirebilirsiniz.

 

#2 PupaCoin Kazanma ve Ücretsiz Ödül Mağazası

Focused Pupa uygulamasının sizi motive bir şekilde ders seansı gerçekleştirmesinin yanında bu seansların sonunda size PupaCoin vermesi. Bu PupaCoinleri biriktirip ücretsiz ödül mağazasından kendinize istediğiniz bir ödülü ücretsiz bir şekilde satın alabiliyor olmanız. Ödüller mağazasında; Netflix üyeliği, Steam oyun kredisi, Google Play hediye kodu ve bluetooth kulaklık gibi gençlerin dikkatini çeken ödüllerin yanında yabancı eğitmenlerden ücretsiz İngilizce konuşma dersi, öğrenci koçluğu ve ücretsiz sınav hazırlık kitapları gibi ödüller de bulunmakta. Ödüller arasında bir tanesi sosyal sorumluluk yönüyle ön plana çıkıyor; Tema aracılığı ile 3 adet fidan dikimi. Ayrıca PupaCoin kazanmanın tek yolu çalışma seansı ayarlamak değil. Tabi uygulamanın  amacı bireyi verimli bir şekilde çalışma seansına davet etmek bu sebeple en fazla PupaCoini bu seansları başarılı bir şekilde tamamladığınız zaman kazanıyorsunuz. Profil bilgilerini tamamlama, sürpriz kutusu açma, arkadaş davet etme, anket sorularını cevaplama, video izleme gibi seçeneklerle kullanıcılar ekstra PupaCoin kazanabiliyorlar.

Sürpriz Kutusu: Kullanıcılar her gün, içerisinde 10 ile 100 PupaCoin arasında hediye olan kutularını açıp ekstra puan kazabiliyorlar.

Arkadaş Davet Etme: Davet kodunuzu kullanarak kayıt olan her kullanıcı için size 40 PupaCoin veriliyor. Ayrıca sizin davet kodunuzu kullanan arkadaşınız 1 hafta boyunca başarılı odaklanma seanslarından kaç PupaCoin alırsa aynı miktarda size de PupaCoin yansıyor.

Video İzleme: Her video için 10 ile 20 arası bir PupaCoin kazanma şansınız var. İzlenecek videolar uygulama geliştiricileri tarafından düzenli olarak yüklenmekte. Videolar genellikle ödül mağazasında verilen ödüllerin tanıtımı ile alakalı.

Anket Cevaplama: Genellikle eğitim ile alakalı anket sorularını cevapladıkça PupaCoin kazanabiliyorsunuz.

Uygulamanın sunduğu özellikler öğrencilerin farklı bir odaklanma deneyimi yaşamaları adına gayet mantıklı. Akıllı telefon kullanan ve internet bağlantısı olan her yaşta kullanıcı için uygun altyapıda olan Focused Pupa, telefon ve sosyal medya bağımlılığını yenmenize yardımcı olabilecek bir uygulama olarak ön plana çıkıyor.

KAN DONDURUCU CİNAYETLERİYLE NAM SALMIŞ SERİ KATİLLER

Türkiye'de Kapitalizm