Bağımlısı Olacağınız Mobil Oyunlar!

mobil oyunlar
mobil oyunlar

Günlük hayatımızın neredeyse her anından yanımızda olan ve bir çok işlemimizi hızlıca çözmemizi sağlayan akıllı telefonlar artık neredeyse hepimizin bir uzvu haline gelmiş durumdadır. Aynı şekilde akıllı telefonlardan kolayca her yerde ulaşabileceğimiz mobil oyunlarda gün geçtikçe popülerleşmeye başlamıştır. Bu yazımızda sizlerle birlikte bağımlılık yapacak derecede sürükleyici 10 adet mobil oyunu inceleyeceğiz!

#1 Doodle Jump

Doodle Jump

Hem telefonunuzun hafızasında çok fazla yer kaplamayacak hem de basit ve eğlenceli yapısıyla kafanızı yormayacak olan Doodle Jump, arcade türündeki bir platform oyunu. Amaç sürekli zıplayan karakterimizle çıkabildiğimiz kadar yukarı çıkabilmek tabii bu sırada karşımıza çıkan canavarları da yok etmek zorundayım. Doodle Jump’a, App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz bir şekilde erişebilirsiniz.

#2 Piano Tiles

Piano Tiles

Baştan söylemek gerekirse Piano Tiles kesinlikle bağımlılık yapabilecek bir oyun! Amaç, klasik, popüler ve çeşitli şarkıları piyanoda çalmak. Fakat bu piyano normal bir piyano değil! Yukarı doğru şarkının ritmine göre hızla veya yavaşça akan tuşlara zamanında basmaya çalıştınız bir piyano. Oyunda bir çok oyun modu ve geniş bir şarkı kategorisi bulunmaktadır. Refleks kategorisine alabileceğimiz bu oyun IOS ve Android’de ücretsiz bir şekilde bulunmaktadır.

#3 Hill Climb Racing

Hill Climb Racing

2 boyutlu bir araba sürüş macerası sizi bekliyor! Başrol karakterimiz Newton Bill’le çeşitli haritalarda çeşitli arabalarla hedefe ulaşmaya çalışıyor. Tabii ilerledikçe yeni arabalar ve haritalar da açılmaya başlıyor. Bu da oyuncuya daha fazla oynayıp araba ve harita açma isteği uyandırıyor. Gaz ve fren olmak üzere oluşan oyun çok basit mekaniklere sahiptir. Hill Climb Racing, IOS ve Android marketlerde ücretsiz bir şekilde bulunmaktadır.

#4 New Star Soccer

New Star Soccer

Kendinize bir profil oluşturuyorsunuz ve futbol kariyerinize başlıyorsunuz! Özel hayattan kariyere kadar her şeyiyle sizin kontrolünüzde olan oyun simülasyon oyunları severler için mükemmel bir tercih! Çokça fazla ödülü de bulunan New Star Soccer, Apple Store ve Google Play Store’da ücretsiz bir şekilde bulunmaktadır.

#5 SimCity

simcity

Sims oyunuyla aynı yapım firmasından çıkan SimCity size belediye başkanı olma imkanı veriyor! Oyundaki amaç boş bir alan şehir kurup oranın belediye başkanı olduktan sonra şehri geliştirmek. Uzun soluklu ve devamlılık getiren oyunları sevenler için harika bir tercih! SimCity, Apple Store ve Google Play Store’da ücretsiz olarak bulunmaktadır.

#6 Cut The Rope 2

Cut The Rope 2

Mekanik fizikle alakalı bulmaca oyunu olarak sınıflandırılan Cut The Rope 2, piyasada çok uzun süredir var olmasına rağmen hala çok fazla indirme sayısı almaktadır. Oyundaki amaç yeşil ve sevimli canavarımızın karnını doyurmak. Oyun, IOS ve Android cihazlara ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir.

#7 BADLAND

badland

Badland çok uzun süredir mağazada olan fakat popülerliğini asla kaybetmeyen bir oyun. Badland’deki amaç korkunç ve kasvetli bir ormanda hayatta kalmaya çalışarak bitiş noktasına ulaşmak. İki kişilikte oynanabilen oyun Apple Store ve Google Play Store’da ücretsiz olarak bulunmaktadır.

#8 Hay Day

hay day

Oyun mağazalarının her zaman üst sıralarında yer alan Hay Day, size bir çiftlik kurma imkanı veriyor. Sebze, meyve yetiştirip hayvan besleyebileceğiniz bir çiftlikle hayatınızı sürdürmeniz bekleniyor. Kendi çiftliğinizi yaratmak istiyorsanız bu oyunu kaçırmamalısınız! Hay Day, Apple Store ve Google Play Store’da ücretsiz bir şekilde bulunmaktadır.

en iyi arkadaş

En Sevdiğim Arkadaşlarım

Çekim yasası

Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Nasıl Yapılır?